O NAMA

Vizuelni identitet i pravila odijevanja

Škola u svom radu njeguje primjenu četiri boje:

• Crnu kao simbol uglja čime se učenici Škole svjesno podstiču na poduzetništvo, ekonomski razvoj, menadžment, izgradnju, predan rad, cjeloživotno učenje,
  • Bijelu kao simbol soli čime se kod učenika Škole podstiče osjećaj pripadnosti državi, vlastitoj kulturi, jeziku, identitetu, tradiciji i kulturno-historijskom blagu,
  • Crvenu kao simbol moći, želje i snage ljudskog bića,
  • Zelenu kao simbol zaštite prirodnih ljepota, rasta i razvoja, sklada, svježine i plodnosti.

Logotip škole predstavlja simbol dobrodošlice, radosti igre, transformacije, pokreta, otvorenosti, pristupačnosti, dijeljenja i slobode izražavanja.

Učenici i nastavno osoblje Škole imaju propisan dress code (pravila oblačenja).

Učenici u proljetnom i ljetnom periodu godine nose bijele i crne pamučne majice kratkih rukava sa istaknutim logotipom škole. U jesenjem i zimskom periodu godine učenici škole nose bijele i crne dukserice dugih rukava s istaknutim logotipom škole.

Nastavno osoblje nosi crvene i plave polo majice kratkih rukava sa istaknutim logotipom škole.