U okviru predmeta Primjenjeno pozorište i drama, učenici IV razreda posjetili Međunarodnu galeriju portreta Tuzla
12 Septembra, 2024
Započela realizacija radionica fotografije i filma u okviru Filmskog studija
18 Septembra, 2024

Lijepe vijesti!

Učenici Irma Šiljak, Selma Altumbabić, Elma Smajilbegović, Nejra Redžić, Tarik Pirić, Ermin Suljkić i Valnes Manjić će zajedno sa profesoricom Amilom Beširović uzeti učešće na ovogodišnjem međunarodnom festivalu Female Art Rising koji se od 17. do 21. septembra 2024. godine realizuje u Sarajevu u organizaciji Udruženja Kontakt.

Hvala Udruženju Kontakt na ovoj izuzetnoj prilici za naše učenike/ce.

O festivalu

17 – 21. septembar 2024.

Festival Female Art Rising je međunarodni kulturno – umjetnički festival, osnovan od strane Udruženja Kontakt, s ciljem stvaranja snažne platforme koja promoviše rad žena umjetnica. Obuhvatajući širok spektar tema i formata, festival podstiče dinamičan i višeslojan pristup ženskom autorstvu, dijalog na temu rodne ravnopravnosti, i unapređuje vještine i vidljivost umjetnica i umjetnika.

FAR stvara prostor i prilike za povezivanje i saradnju unutar regionalnih i međunarodnih umjetničkih zajednica. Programske aktivnosti festivala uključuju projekcije filmova, pozorišne predstave, koncerte i izložbe.

Ključni dio festivala je edukativni segment posvećen mladim talentima. Kroz master klas sesije, radionice, diskusije i mentorske programe, mladi talenti će imati priliku da se povežu s gostima festivala—međunarodno priznatim kolegicama i kolegama koje/i su kroz svoje umjetničko stvaralaštvo i rad adresirali pitanja rodne ravnopravnosti i istakli ulogu žena u društvu.

Festival Female Art Rising promoviše rad mladih talenata iz cijele Bosne i Hercegovine prikazujući njihove radove ali i ujedno odaje priznanja onima koje su doprinijele razvoju i obogaćivanju bosanskohercegovačke umjetničke zajednice i promociji naše države širom svijeta.