Naša škola u Sarajevu potpisala ugovore o realizaciji projekta Superschool (Foto)
11 Septembra, 2024
U okviru predmeta Primjenjeno pozorište i drama, učenici IV razreda posjetili Međunarodnu galeriju portreta Tuzla
12 Septembra, 2024

USPJESI UČENIKA!

Nakon učešća šest naših učenika na Juventafestu 2024 učenik Adi Atlić na smjeru Izvedbeni animator dramske umjetnosti i edukacije zadovoljivo je kriterij učešća na ovogodišnjoj razmjeni mladih u okviru programa #MESC – Make Every Step Count Program Youth Exchange koji se održava od 9. do 20. septembra 2024. godine u Veneto, Italiji.
U okviru ovog programa, učenici i studenti iz Bosne i Hercegovine, Italije, Gruzije, Njemačke, Slovačke, Mađarske i Kipra sudjelovat će u interkulturalnim radionicama kojima se kroz ples i pokret tijela želi podići svijest o važnosti zdravog načina života, razbiti stereotipe, potaknuti toleranciju i poticati slobodu kretanja, mišljenja, komunikacije i života.

Ova inicijativa ima za cilj poboljšati produktivnost mladih i sudjelovanje u ljudskim resursima uz izgradnju međukulturalnih odnosa i buduću saradnju u okviru programa Erasmus+.