PREMIJERA PREDSTAVE – Tri praščića | Ko nas je posvađao?
1 Novembra, 2023
ODLIČNE VIJESTI – Savremeno-umjetnička škola Tuzla na novoj adresi (Foto)
2 Novembra, 2023

Panel diskusija

Festivali kao turistički potencijal BiH
Savremeno - umjetnička škola

Festivali kao turistički potencijal BiH!

Dani audio-vizuelnog naslijeđa i umjetnosti.

Panel diskusija će okupiti relevantne učesnike iz oblasti turizma, kulture, filma, obrazovanja, medija i drugih oblasti bliskih temi, koji će dati svoj doprinos u određivanju smjernica i ideja koje za cilj imaju umrežavanje kreativne i audio-vizuelne industrije i turističkih organizacija, ustanova i institucija u potencijalnim zajedničkim projektima, te prezentaciju pozitivnih iskustava koja kao ideje mogu poslužiti učesnicima ovog događaja ili zainteresiranim u široj javnosti, kojoj će zaključci sa ovog događaja biti naknadno prezentirani.

Panelisti događaja:

Merima Aljić

Savjetnik u Turističkoj zajednici TK-a

Ermina Mustafić

Redovni profesor na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Tuzli

Amra Jaganjac

Direktorica Turističke zajednice grada Tuzle

Adnan Mujkić

Predsjednik Pozorišta mladih Tuzle
(O panelisti)

Završni dio programa

Panel diskusija će biti održana u petak, 03.11.2023. godine u Bosanskom kulturnom centru TK (Odjel za edukaciju) sa početkom od 10.00 sati.

Sa ovom panel diskusijom završavaju 4. “Dani audio-vizuelnog naslijeđa i umjetnosti” koji su počeli 25. oktobra, a koje JU BKC TK realizuje pod pokroviteljstvom Turističke zajednice TK i u partnerstvu za Filmskim centrom Sarajevo, Savremenom umjetničkom školom Tuzla i Centrom za kulturu „Ahmed Muradbegović“ iz Gradačca.

Ovaj događaj je dio „Dana BKC-a“, kojima Bosanski kulturni centar Tuzlanskog kantona obilježava 26 godina rada BKC TK i 69 godina od osnivanja Radničkog doma “Moša Pijade”.