DANI ŠKOLE – Svečano završen program obilježavanja (Foto)
20 Decembra, 2023
PRIJEMNI ISPIT – Upisan novi broj učenika u martovskom predroku 2024/25.
8 Aprila, 2024

Konkurs za
upis učenika/ca

Martovski predrok 2024/25. za prvi razred srednje škole.
Savremeno-umjetnička škola

Konkurs za upis učenika/ca

Martovski predrok

Privatna ustanova Mješovita srednja „Savremeno-umjetnička škola“ Tuzla na osnovu Odluke Osnivačkog odbora o raspisivanju Konkursa za upis učenika u martovskom predroku, broj 45/24. od 23.1.2024. godine.

Upis četvrte generacije u martovskom predroku školske 2024/25. godine u prvi (I) razred srednje škole za savremena zanimanja XXI stoljeća:

Opće informacije

Škola je upisana u

• Registar poslovnih subjekata Općinskog sud u Tuzli dana 12.10.2020. godine
  • Registar srednjih škola Tuzlanskog kantona dana 15.12.2020. godine i stekla je pravo upisa učenika i izdavanja svjedodžbi i drugih javnih isprava o školovanju u skladu sa Zakonom o srednjem obrazovanju i odgoju Tuzlanskog kantona

Konkurs se objavljuje na osnovu

• Ugovora o osnivanju Privatne ustanove Mješovite srednje „Savremeno-umjetničke škole“ Tuzla
  • Zakona o srednjem obrazovanju i odgoju Tuzlanskog kantona
  • Odluke Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona o davanju
    (saglasnosti za osnivanje Mješovite srednje „Savremeno-umjetničke škole“ Tuzla)
    (saglasnosti za realizaciju Nastavnog plana i programa)

Trajanje konkursa

Konkurs je otvoren od 1. 2. do 22. 3. 2024. godine.

Prijavu za upis i polaganje prijemnog ispita u martovskom predroku mogu podnijeti svi učenici koji u trenutku upisa nisu stariji od 17 godina.

U Srednju „Savremeno-umjetničku školu“ Tuzla u školskoj 2024/25. godini mogu se upisati učenici u statusu redovnog ili paralelnog obrazovanja za zanimanja:

Izvedbeni animator dramske umjetnosti i edukacije

Prijave

Prijave se vrše elektronskim putem i slanjem dolje navedenih (skeniranih) dokumenata na mail: upis@sus.edu.ba.

1. Popunjen prijavni obrazac preuzet sa web stranice škole – sus.edu.ba (klik na link)
  2. Izvod iz matične knjige rođenih/rodni list,
  3. Kratka biografija,
  4. Uvjerenja o uspjehu u VI, VII i VIII razredu, odnosno uvjerenje o uspjehu u tri razreda koji prethode završnom razredu osnovne škole.

Učenici koji polože prijemni ispit i budu primljeni, po završetku osnovne škole, uz navedene dokumente dostavljaju:

• Svjedodžbu o završenom završnom razredu osnovne škole (Original ili ovjerena kopija),
  • Uvjerenje o državljanstvu (Original),
  • Ljekarsko uvjerenje (Original),
  • Uvjerenje o rezultatima postignutim na eksternoj maturi za učenike koji su po završetku osnovne škole obavezni polagati eksternu maturu (Original ili ovjerena kopija),
  • Drugi relevantni dokumenti (priznanja, nagrade, radovi, aktivnosti, dostignuća, potvrde….)

Informacije

Za više informacija o konkursu i zakazivanje informativnih razgovora pozovite nas na broj +387 61 36 56 00 ili pogledajte naš sadržaj na sus.edu.ba.

Prijave

Prijave se podnose putem maila od
1.2 – 22.3.2024. godine.

Prijemni ispit

Ispit će biti realizovan
23.3.2024. godine.

Beneficije

S učenicima i roditeljima/starateljima koji zadovolje kriterije prijemnog ispita u predroku biće potpisan Ugovor o školovanju uz 10% popusta na I godinu školovanja.

Broj mjesta

Ograničen.