LIJEPE VIJESTI – Adnan Mujkić dobitnik Tuzlanske plakete (Foto)
2 Oktobra, 2023
LIJEPE VIJESTI – U Tuzli obilježeni Dani filantropije 2023. (Foto)
7 Oktobra, 2023

Posjeta delegacije

Hilfe von Mensch zu Mensch eV. kao pružatelj humanitarne pomoći i podrška obrazovanju izbjeglica sa sjedištem u Minhenu.
Savremeno-umjetnička škola Tuzla

Boravak i cilj posjete!

Hilfe von Mensch zu Mensch eV. na čelu sa Sadijom Klepo je pružatelj humanitarne pomoći i podrška obrazovanju izbjeglica sa sjedištem u Minhenu. Više od 30 godina cilj organizacije je podrška imigrantima u integraciji.

Cilj posjete predstavnika Hilfe von Mensch zu Mensch eV. je odavanje priznanja Srednjoj „Savremeno – umjetničkoj školi“ Tuzla i Mladim Tuzle za učešće i uspješno predstavljanje na „Balkantage 2023“ s predstavom „Hoću kući“ u junu 2023. godine, te razgovori o mogućnostima realizacije budućih zajedničkih projekata u polju obrazovanja i kulture od značaja za Tuzlu i Tuzlanski kanton.

Tokom boravka delegacije iz Minhena upriličeno je izvođenje predstave „Hanka”, obilazak grada, prijem kod gradonačelnika kao i prijem u Ministarstvo za kulturu, sport i mlade TK te ostalo o čemu možete pročitati u nastavku.

Posebno se zahvaljujemo Turističkoj zajednici Grada Tuzla.

Posebno se zahvaljujemo Turističkoj zajednici Grada Tuzla.

Prijem kod gradonačelnika Tuzle!

Gradonačelnik Tuzle je u Gradskoj upravi Tuzle upriličio srdačan prijem za Udruženje „Mladi Tuzle” – Pozorište mladih Tuzle i delegaciju iz organizacije Hilfe von Mensch zu Mensch e.V. iz Minhena.

“Dobrodošli u grad koji mi najviše volimo. Vaši domaćini, Pozorište mladih u Tuzli, za nas su veoma bitni, s obzirom na njihov rad, kvalitet koji oni prenose na mlade generacije Tuzle. U tom kontekstu, Adnan Mujkić je 2. oktobra, na dan grada Tuzle, zaslužno dobio plaketu Grada Tuzle za svoj izuzetan doprinos promociji grada kroz svoj rad.”

– Zijad Lugavić

Prijem kod ministra za kulturu, sport i mlade!

Ministar za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona Damir Gazdić i pomoćnica ministra Amela Mehmedović primili su predstavnike njemačke organizacije Hilfe von Mensch zu Mensch e.V. iz Njemačke, direktora JU BKC Tuzla Seada Muminovića i profesoricu “Savremeno-umjetničke škole” Mirzetu Hadžić-Suljkić kao i predsjednika Pozorišta mladih Tuzle Adnana Mujkića.

Na sastanku su razgovarali o mogućnostima buduće saradnje sa ustanovama i institucijama na području Tuzlanskog kantona.