LIJEPE VIJESTI – Delegacija iz Minhena u posjeti Tuzli (Foto)
5 Oktobra, 2023
STRUČNA POSJETA – U Tuzli teatar Tirena iz Zagreba (Foto)
11 Oktobra, 2023

Dani filantropije

Sedmica podizanja svijesti o filantropiji kao dio kampanje „Ljudi filantropskog srca“.
Savremeno-umjetnička škola Tuzla

Nije teško biti dobar!

Pišemo poruke dobrote i ljubavi.

Kroz interaktivni performans i žive kipove Mali i veliki filantropi u izvedbi naših učenika i saradnika oživjeli smo filantrope tuzlanskog kraja iz prošlosti i njihove uzbudljive životne priče predstavili za više od 200 mališana iz tuzlanskih vrtića i škola.

Pored preformansa, realizovano je i mnogo zabavnih aktivnosti za ljude dobrog srca.
Dani filantropije, kao sedmica podizanja svijesti o filantropiji je dio kampanje „Ljudi filantropskog srca“, koja se sprovodi sa ciljem podizanja svijesti o važnosti njegovanja filantropije i kulture darivanja za razvoj civilnog društva u BiH, koje podržava Vlada SAD-a putem USAID aktivnosti Snaga lokalnog Naša zajednica je naša odgovornost, koju implementira Fondacija tuzlanske zajednice uz podršku lokalnih partnera.

Hvala svim učenicima i profesorima Amili Beširović, Edini Topčagić i Adnanu Mujkiću.
Pišemo poruke dobrote i ljubavi.

Poruke mira i ljubavi!

Naš model rada kroz primjenu metoda primijenjenog pozorišta i drame i elemente dramske pedagogije polako ali sigurno nalazi svoje mjesto u društvenoj zajednici i postaje partner u razvoju iste.

Ovaj put smo, s ponosom, uzbuđenjem i srećom kroz žive kipove i elemente muzejskog teatra oživjeli velikane Tuzle i predstavili ih za 200 djece tuzlanskih vrtića i osnovnih škola. Kroz oživljavanje tuzlanskih filantropa i interakciju s djecom, s Trga Slobode u Tuzli poslali smo poruke mira, ljubavi, poštivanja, uvažavanja i filantropije.

Izdvojeni detalji Dana!

Kliknite na neku od fotografija i pogledajte detalje manifestacije održane na Trgu Slobode u Tuzli uz brojno prisustvo djece, mladih i odraslih.

Za pregled cijele galerije s obilježavanja Dana filantropije, kliknite ovdje.