USPJESI UČENIKA – Pohađana obuka i stručno usavršavanje o dizajnu i vođenju scenskog svjetla
5 Decembra, 2023
NOVI PROJEKAT – Press predstave ‘Ljubav Omera i Merime’ (Foto)
10 Decembra, 2023

Press konferencija

Rad na novom muzičko-plesnom spektaklu.
Savremeno-umjetničke škole

Rad na novoj predstavi!

Press konferencija

U susret 20. godišnjici Mladih Tuzle koja će biti obilježena u martu 2024. godine, Pozorište mladih Tuzle u koprodukciji s Bosanskim kulturnim centrom TK, Srednjom „Savremeno – umjetničkom školom“ Tuzla i Udruženjem „Mladi Tuzle“ započinje rad na pripremi novog plesno – muzičkog spektakla u kojem igra 50 glumaca, plesača, pjevača i muzičara, članova Mladih Tuzle.

Autorstvo scenarija i režiju predstave potpisuje Adnan Mujkić.

O kojoj predstavi je riječ, saznajte na press konferenciji koja se organizuje u petak, 8.12.2023. godine sa početkom od 10.00 sati na sceni Bosanskog kulturnog centra Tuzlanskog kantona, dobro nam došli!

Kasting!

Za potrebe rada na novom plesno – muzičkom spektaklu kojim će biti otvoreni Dani Mladih Tuzle komisija je prethodno odabrala 13 kandidata na kastingu realizovanom u nedjelju, 12.11.2023. godine na sceni Pozorišta mladih Tuzle, gdje se ukupno prijavilo i uzelo učešće 27 kandidata.

Za pregled odabranih kandidata kastinga, kliknite na listu u nastavku.

Lista odabranih kandidata8-Arrow Down
  • L. Kamberović – 02/23.
  • D. Kovačević – 03/23.
  • A. Nedžibović – 04/23.
  • Dž. Zahirović – 05/23.
  • Dž. Čičkušić – 07/23.
  • D. Čivčić – 13/23.
  • M. Bošnjić – 14/23.
  • D. Numanović – 15/23.
  • N. Zejnilović – 16/23.
  • I. Šiljak – 17/23.
  • A. Selimović – 18/23.
  • L. Petric – 19/23.
  • N.V. Stolica – 20/23.

Fotogalerija

Pogledajte zanimljive trenutke kastinga na kojem su prijavljeni kandidati pokazivali svoje vještine u pjevanju, sviranju te plesu.
Također, cijelu fotogaleriju možete pogledati klikom ovdje.