USPJESI UČENIKA – Nejra Redžić boravi u Španiji kao učesnica projekta ‘Dream after Covid’
4 Decembra, 2023
PRESS KONFERENCIJA – Najava rada na novoj predstavi
6 Decembra, 2023

Scensko svjetlo

Obuka i stručno usavršavanje o dizajnu i vođenju svjetla.
Savremeno-umjetničke škole

Stručno usavršavanje!

Adi Atlić, učenik trećeg razreda na smjeru Izvedbeni animator dramske umjetnosti i edukacije i Edin Džaferović, tehničar Pozoriste mladih Tuzle Tuzla ovih dana borave u Sarajevskom Ratnom Teatru SARTR gdje pohađaju obuku i stručno usavršavanje o dizajnu i vođenju scenskog svjetla.

Edukator im je cijenjeni Luigi Biondi, profesor “Dramaturgije svjetla” na prestižnoj Nacionalnoj akademiji dramskih umjetnosti Silvio D Amico.

Dragocjena iskustva i znanja stečena na ovoj edukaciji uskoro primjenjujemo u nastavno-umjetničkom i produkcijskom procesu škole i Mladih Tuzle.

Veliko hvala organizatorima kao i profesoru škole Adnanu Mujkiću na organizaciji i mentorisanju ovog projekta.

Fotogalerija radionice

Kliknite na neku od fotografija u nastavku i pogledajte detalje sa posljednje radionice održane u SARTR-u.