LIJEPE VIJESTI – Inovativan pristup i rad škole predstavljen na Svjetskoj konferenciji
29 Novembra, 2023
USPJESI UČENIKA – Nejra Redžić boravi u Španiji kao učesnica projekta ‘Dream after Covid’
4 Decembra, 2023

Projekat
Filmskog studija

Radionice elemenata filma / osnove fotografije
Savremeno-umjetnička škola

U objektivu mladih!

U periodu od septembra do decembra 2023. godine učenici i profesori škole uzeli su aktivno učešće u projektu Filmskog studija “U objektivu mladih” kojeg provodi Udruženje Mladi Tuzle i Pozorište mladih Tuzle uz podršku Grada Tuzle.
Učenici su pohađali radionice elemenata filma, osnove fotografije, radionice o ljudskim pravima, te kreirali scenarij za svoj kratki igrani film čije se snimanje završilo ovih dana, a koji jezikom filma govori o ljudskim pravima.

Hvala učenicima:
Adi Atlić, Vanesa Pušonjić, Valnes Manjić, Hena Begić, Ermin Suljkić, Amar Junuzović, Sara Miščević, Sarah Imamović, Lejla Lamija Mešanović i Mateo Marijanović.

Hvala saradnicima u radu:
Edina Topčagić, Mirza Efendić, Amila Beširović, Adnan Mujkić, Lamija Redžepagić, Edin Džaferović i Tarik Dedajić.

Fotogalerija radionica

Kliknite na neku od fotografija u nastavku i pogledajte detalje sa naše posljednje radionice.